FOTOGRAFIA NOWORODKOWA


Fotografia noworodkowa jest bardzo specyficzna dziedziną fotografii, która wymaga wiele cierpliwości i zaangażowania ze strony fotografa, a  przedewszystkim umiejętności pracy z najmniejszymi modelami.


 W przypadku sesji noworodkowych czas wykonania takich zdjęć ma bardzo duże
znaczenie. Najlepszym  do tego okresem są pierwsze 2 tygodnie życia maluszka.
Dlaczego tak szybko??? Ponieważ w tym czasie dzieci bardzo dużo śpią , ich ciałka są tak plastyczne, że noworodki często układają się jeszcze w pozy jakie przyjmowały w brzuszku u mamy.


Sesje  noworodkowe trwają  ok 3 godzin, jednak bardzo często ulegają przedłużeniu. To wasze maleństwo jest wyznacznikiem czasu. Na sesji nie ma pośpiechu,  przeznaczam na nią tyle czasu ile potrzebuje maluszek. Podczas sesji  robimy przerwę na karmienie, przytulenie czy usypianie noworodka.

Sesje noworodkowe wykonywane są w moim domowym mini studiu. Pomieszczenie gdzie wykonuję zdjęcia jest cały czas dogrzewane tak aby maluszek nie zmarzł.
W studiu posiadam mnóstwo rekwizytów, czapeczek, różnych teł , które wykorzystujemy do stylizacji podczas sesji. Rodzice muszą zabrać ze sobą tylko  pampersy, pieluszki  i mleczko dla maluszka.
Bardzo ważny jest także spokój rodziców, gdyż zrelaksowany rodzic to spokojne dziecko.


Przed każdą sesją przygotowuję dla was stylizacje, oraz rekwizyty, jakie będą mi potrzebne przy zdjęciach, ale również jestem otwarta na wasze propozycje. Jeżeli macie jakieś zainteresowania, i rekwizyty, które mogą fajnie wygladać na zdjęciach koniecznie zabierzcie je ze sobą.
W związku z tym, żę na wolny termin często czeka się nawet miesiąc czasu, zawsze proszę rodziców, aby na sesję noworodkową umawiali się jeszcze przed porodem. Ustalamy dla was wtedy dogorny termin  do 2 tygodni po porodzie, a kiedy maluszek już pojawi się na świecie, proszę wtedy o telefon i potwierdzenie daty sesji bądź jej zmianę, jeśli termin porodu ulegnie zmianie.


Pamiętajcie, że okres noworodkowy przemija tak szybko, że warto zatrzymać ten piękny okres na zdjęciach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty